PRVOUKA

 

BŘEZEN, DUBEN - JARO

 
 

ÚNOR - ČAS, MĚSÍCE, ROK

 - KALENDÁŘ
 
 
 
 

LEDEN - ČLOVĚK,ZDRAVÍ

- LIDSKÉ TĚLO
 
 
 
 
 
 

PROSINEC - DOMOV, ZIMA, ADVENT

 

LISTOPAD- PODZIM, RODINA

 

ŘÍJEN - PODZIM

   BADATELSKÝ ÚKOL - druháčkové a badatelé, jak jsme si vysvětlovali, v přírodě se pořád něco děje. Co se děje v přírodě na podzim? Víte to? Víte jak a proč? Vysvětlili jsme si, že si to můžeme ve třídě přečíst z nějaké učebnice nebo encyklopedie. Kdo tyto informace a zajímavosti napsal? Jak to věděl? Budete si to správě představovat a pamatovat, když si to hromadně ve třídě přečteme? 
Už si pamatujete, jak rozpoznat smrk od borovice? Jistě se na podzim do přírody vypravíte s rodiči nebo prarodiči. Zastavte se na chviličku a pozorujte, jak se příroda proměnila.
Pozorujte vybraný strom několik dní - změnil se? Jak? A proč asi? Co je v lese na zemi? Bylo to tak i v létě? Pozorujte dny - jsou stejné jako v létě?  Počasí, teplotu. Živočichy, hmyz, kam se poděly vlaštovky? Proč?  Co se děje na poli, v sadech, na zahradě? ....  Dokážeš se zahloubat do přírody a na chvilku si zahrát na vnímavého a bystrého pozorovatele?
Badatelský úkol odevzdávejte až cca za měsíc, aby jste stihli změny "pozorovat", aby jste práci neuspěchali  a objevili něco zajímavého.
Ať se vám bádání daří :-)
 
 
 
 

ZÁŘÍ - ŠKOLA